Избранное сообщение

Аплікація з використанням кольорового паперу «Човник-мандрівник». Створення аплікації – заняття, яке буде до душі кожній дитині. Адже як...

вторник, 16 февраля 2021 г.

Урок-тренінг з фізичної культури для учнів 2 класу

 

Урок-тренінг з фізичної культури

для учнів 2 класу

 

Добірка кінезіологічних вправ та фізична активність

Урок-тренінг

Мета: ознайомити учнів із надзвичайно ефективними кінезіологічними вправами та їх значенням для дитячого організму; стимулювати та розвивати інтелектуальний розвиток і моторику дитини; покращити розумову діяльність, синхронізувати роботу півкуль, підвищити стійкість уваги і стійкість до стресів; виховувати бажання рости активними та здоровими.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

ü вміти робити кінезіологічні вправи, які оптимізують взаємодію мозку і тіла;

ü самостійно підвищувати життєвий тонус організму.

Обладнання і матеріали

ü зошит для робіт з фізичної культури;

ü правила роботи на уроці-тренінгу;

ü прапорець для сигналу-початку вправ;

ü мячик;

ü крейда, ручка;

ü плакати з прикладами вправ;

ü музичний супровід (спокійна музика).

Орієнтовний план тренінгу

 

Стартові завдання

10 хв.

Робота в групах

20 хв.

Завершення тренінгу

10 хв.

 

Хід уроку-тренінгу

 

1.     Привітання

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Швидше в коло всі сідаймо —

Та урок розпочинаймо!

2.     Знайомство

         Який у вас настрій? Передайте виразом обличчя.  Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що все у вас гаразд, і загальний наш настрій можна показати так:

смайлик класс - Создать мем - Meme-arsenal.com

Вчитель: «Я бажаю, щоб такий настрій був у нас до кінця уроку».

3.     Правила роботи на уроці

Давайте повторимо головні правила нашого уроку:

Ø слухай уважно;

Ø будь активним;

Ø допомагай товаришу;

Ø позитивно реагуй;

Ø правило піднятої руки.

4.     Робота в групах (1, 2, 3, 4, 5)

Завдання групам:

Скласти слова і отримати лозунг сьогоднішнього уроку (кінезіологічні вправи та фізична активність мені допоможуть бути здоровим) – кріпляться на дошці.

5.     Виявлення очікувань

    Доповни речення: «Я хочу, щоб цей урок був…»

6.     Міні лекція з елементами бесіди

    Вчитель: «Ми з вами вже вивчали різні вправи для зміцнення здоров’я. Які ви пам’ятаєте? Чи є улюблені? (Відповіді 3-5 учнів)

От бачите, вам подобаються активні вправи, тому сьогодні я вам пропоную ще вивчити ряд дуже цікавих і активних вправ для стимуляції роботи півкуль головного мозку, для подолання стресових ситуацій та для зняття напруження м’язів тіла. Але перш ніж ми почнемо робити вправи, хочу познайомити вас з таким поняттям як:

    Кінезіологія (від «кінезіо» - рух, «логос» - вчення) – наука, яка   вивчає рухи людського тіла з точки зору функціональної          анатомії, зокрема механізми формування рухів та причини їх порушення.

7.     Робота в групах

Вчитель пропонує учням вправи для зміцнення організму.

Вправа для підвищення життєвого тонусу організму

«Кнопки мозку»

В. п. стоячи. Однією рукою масажувати заглибину між першим і другим ребрами в зоні справа під ключицею. Другу руку покласти на пуп, що допоможе сконцентрувати увагу на центрі тяжіння.

Вправа з перехресно-латеральними рухами

«Коліно-лікоть»

В. п. стоячи. Підняти й зігнути ліву ногу в коліні, ліктем правої руки торкнутися коліна лівої ноги. Зробити те саме, змінивши ногу і руку. Повторити вправу 8-10 разів.

Вправа для синхронізації роботи півкуль головного мозку

«Дзеркальне малювання»

В. п. стоячи (для малювання на дошці). Взяти в обидві руки по шматочку крейди й одночасно двома руками малювати дзеркально симетричні малюнки, літери, цифри.

Вправа для подолання стресових ситуацій

«Медуза»

В. п. сидячи. Робити плавні рухи руками, наслідуючи медузу, що плаває у воді. Вправу варто виконувати під спокійну музику.

Вправи для зняття напруження мязів тіла

«Пишемо плечем»

В. п. сидячи або стоячи. Написати літеру плечовим суглобом. Ця вправа знімає втому з шийного та грудного відділів хребта, які несуть найбільше статичне навантаження під час тривалого сидіння.

«Енергетичне позіхання»

В. п. сидячи. Широко відкрити рот і намагатися позіхнути, при цьому натискуючи кінчиками пальців на натягнутий суглоб, що з’єднує верхню і нижню щелепи. Повторити 5-8 разів.

8.     Зворотній зв’язок

«М’ячик»

Діти стають в коло і по черзі передають м’ячик, доповнюючи речення: «Мені на уроці було …  Я дізнався, що …   Я навчився …

9.     Прощання

«Всім, всім доброго здоровя!»

воскресенье, 11 марта 2018 г.

Тема: Свято Стрітення. Виготовлення композиції у техніці витинанка «Дерево життя».






Тема: Свято Стрітення. Виготовлення композиції у техніці витинанка «Дерево життя».

Мета: розширити знання учнів про святкування свята Стрітення в Україні;
- розвивати спостережливість, кмітливість, пам'ять, творчу уяву, почуття прекрасного;
- удосконалювати навички та вміння роботи з кольоровим папером;  учити планувати послідовність виконання дій;
- виховувати почуття дружби, любові до рідної мови, шанобливе ставлення до традицій та народних звичаїв.

Обладнання: аудіо програвач, випечені пташки – жайворонки, підсвічник зі свічкою, композиція для подальшої роботи дітей, кольоровий папір, шаблони, інструменти для роботи.

Хід заходу

І. Організаційний момент

 Увага! Увага! Спішіть, поспішайте.
Свято Стрітення вітайте!

ІІ. Мотиваційно-вступний момент

Діти, сьогодні свято Стрітення. В народі свято Стрітення вважають святом зустрічі Зими з Весною. Кажуть, що в лютому сонце йде на літо, а зима на мороз. Саме на Стрітення, за народними переказами, Зима з Весною змагаються : котра переможе, та й хазяйнуватиме до кінця місяця.
1. Ось зима по нашім краї
На санчатах роз’їжджає.
Сніжок сипле безупинну –
Вже засипав всю Вкраїну.

2. Де не гляну я -  надворі
Всюди бачу білий колір.
Ліс і поле, і діброви
Білі одягли обнови.

3.Сніг січе безперестанку, -
Зима трудиться із ранку!
І мороз не угаває,
Йому вітер помагає.

Усі разом.
Не мети, не мети, зимонько, снігами,
А приходь ти до нас з піснями.

Зима.  Це хто тут кличе мене? Іду – іду!
Снігу намету.
Рада я вас бачити. Люблю дітей розважати.
Скажіть, а чи ви любите мене, чи весело вам було зі мною, Зимою?(Відповіді дітей)

-Добре , Зимонько,  нам було з тобою весело. Та вже Весна не за горами.

Зима. Хіба прийшов час мені з Весною зустрічатися?
-Аякже! Сьогодні ж Стрітення. Саме сьогодні Зима з Весною зустрічаються і міряються силами.

Зима. Ой! Я й забула зовсім, що сьогодні такий день.  Ну що ж позмагаємось із Весною. Подивимось, чия візьме. Кличте Весну.
-Діти, давайте будемо Весну кликати.

1. Пташок викликаю
З теплого краю:
- летіть , соловейки,
На нашу земельку!

2. Спішіть , ластівоньки,
Пасти корівоньки.
Вилети, гулю, горою,
Винеси літо з собою.

3.Весна іде, Весна іде!
Весну вітайте, діти!
Вона пісні нам принесе,
Вінки, чудові квіти.

Весна. А ось і я – Весна – красна.
Куди ступлю, там сонце сяє,
Усе навколо оживає,
Іду, пробуджую від сну
Всю землю чарівну!

-Весно, Весно наша красна.
А що ти нам принесла?

Весна. Принесла вам літечко.
Щоб родилось житечко.
Старим бабам -  по лопаточці,
Молодицям – по дитяточці.
Чоловікам – по плужку.
Хлопчикам  - по батіжку.
А дівчатам - по віночку
З хрещатого барвіночку.
Отже, час Зимі тікати за ліси і за великі гори, за широке море. Бо я – Весна – красна прийшла.

Зима. А це ми ще подивимось, Весно, хто з нас сильніший…
Насуплю я брови –
І вітер холодний повіє,
 Усе захолоне, рятунку нема.
Під снігом замре, заніміє.

Весна. А я засміюся –
І сонце ласкаве засяє,
Прокинуться луки, ліси і поля,
Усе розцвіте, заспіває

-Зимо, Весно, не сперечайтеся. А краще позмагайтеся, а діти вам допоможуть. (Діти об’єдналися в дві групи)

Відгадування загадок.

1. Срібна зірка біла – біла,
На долоню теплу сіла.
І  як сіла, то і розтала
Голуба водиця стала. (Сніжинка)

2. У зимову веселу пору
Ми кращі друзі дітвори.
Вивозять діти нас на гору,
А ми веземо їх з гори. (Санки)

3.Біла морква взимку росте. (Бурулька)

4.Прозорий мов скло, а не вставиш у вікно. (Лід)

5. У блакитнім кожушку,
В рожевій сорочці,
В нас зимою у садку
Гуляють, як гості. (Снігурі)

6.Озира зимовий ліс,
На морозі чистить ніс.
Для коханих пташеняток
У гніздечку у цей час –
Пуху, шишок і зерняток
На всю зиму він припас. (Шишкар)

7. Дівчинка з коромислом вийшла в дощик весняний,
А на тім коромислі стрічки барвисті. (Веселка)

8.Є на світі кінь – всьому світу не втримати. (Вітер)

9. Зоря – зірниця, красна дівиця, по небу гуляла, плакала, ридала. Місяць сльози не підняв, а Сонце встало – і зібрало. (Роса)

10. Стала на поляні в жовтім сарафані. Підросте – всміхнеться, для вітрів вбереться в платтячко біленьке, пишне та легеньке. (Кульбаба)

11. Із зеленої сорочки,
Що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки,
Як зовуть їх угадай? (Конвалія)

12. Відома звіку рідина, усяк її вживає,
Буває хмаркою вона,
Пушинкою буває.
Бува як скло, крихка, тверда.
Звичайна, підкажіть … (Вода)

Підсумок (Визначення групи – переможця)

А тепер ми відпочинимо, проведемо фізкультхвилинку:

Високо в небі летить синичка, (одну руку підіймаємо вгору)
а ось і друга — її сестричка. (підіймаємо другу руку вгору)
Ліворуч, праворуч, угору! (руки ліворуч, праворуч, угору)
І стрімко-стрімко додолу… (нахиляємося всім тілом додолу)
«Цінь-цвірінь!» — співають сестрички (розгинаємося)
і поспішають до годівнички. (складаємо долоньки на колінах)
Подзьобавши трохи пшениці, (вказівними пальчиками стукаємо по ніжках)
геть полетіли синиці. (ховаємо руки за спину)

ІІІ. Практична робота учнів

А тепер пропоную вам зробити для наших гостей подарунок. Зверніть увагу на дошку. Що ви бачите? Чого не вистачає на ньому? (Відповіді дітей)
Ось ми з вами і оздобимо наше дерево листочками і сніжинками в техніці витинанка.

Послідовність виконання роботи:
        Під час виготовлення витинанки. Ви будете користуватися ножицями. Згадаємо правила з техніки безпеки під час роботи з цим інструментом:

1.Працюй ножицями тільки на своєму робочому місці.
2. Зберігай ножиці в певному місці в закритому вигляді.
3. Ріж сидячі, не розмахуй, не впускай їх, слідкуй за пальцями.
4. Передавай ножиці в закритому вигляді кільцями вперед.
5. Не тримай ножиці кільцями вверх.
6. Не залишай їх у відкритому вигляді.
7. Без дозволу вчителя не бери інструменти.

Послідовність виконання роботи.
1.Беремо аркуш кольорового паперу.
2. Прикладаємо шаблон до паперу, обводимо його простим олівцем.
3. Вирізаємо роботу по контуру.
4. Вирізаємо внутрішні деталі нашої витинанки.
5. Розкриваємо виріб, отримали візерунок - витинанку.
Прикріплюємо виріб до нашого дерева, робота виконана.

Підсумок роботи

-Ви у мене майстри, виконали таку прекрасну роботу.
-Діти, в чому виникли труднощі? (Відповіді дітей)
-А Вам дорогі гості сподобалась робота дітей?

-Зимонько, Веснонько, ви обидві хороші. Приносьте радість людям. Ти, Зимонько, втомилася й треба тобі відпочити, а Весні дорогу звільнити.

Зима. Що ж, прощавайте, діти милі!
За зиму ви набрались сили.
Уклін тобі глибокий, Весно – красно!
Вже чую, що дзвенить твій голосок!
Мої маленькі любі друзі!
Прощаюсь з вами усіма, -
Щасти вам! Вірте через рік я знову
Чудову казку принесу зимову.

-Пішла від нас зима, а я згадала один звичай.
На Стрітення люди йшли до церкви й святили свічку, яку потім називали стрітенською. Її зберігали цілий рік. Під час будь – якої негоди – бурі, грому, блискавки – запалювали цю свічку, щоб вона оберігала від нещастя. Ось і я засвітила свічку – хай вона захистить нас усіх: наш край, усю нашу рідну землю від біди, лиха.

Весна. А я ще знаю звичай. На Стрітення дарують випечених пташок-жайворонків. Ось і я вирішила пригостити Вас, діти!

Весна.  Я теплом людей зігрію,
            І здоров’я вам навію.
            Щоб щасливими зростали,
            Щоб звичаї пам’ятали.

IV. Підсумок

Весна пригощає всіх дітей і гостей випеченими пташками-жайворонками.

-Дякую тобі Весно, чекаємо тебе з нетерпінням.
-А Вам діти дякую за плідну працю, мені було приємно з вами працювати.