Урок-тренінг з фізичної культури
для учнів 2 класу
Добірка кінезіологічних вправ та фізична активність
Урок-тренінг
Мета: ознайомити учнів із
надзвичайно ефективними кінезіологічними вправами та їх значенням для дитячого
організму; стимулювати та розвивати інтелектуальний розвиток і моторику дитини;
покращити розумову діяльність, синхронізувати роботу півкуль, підвищити стійкість
уваги і стійкість до стресів; виховувати бажання рости активними та здоровими.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні:
ü вміти робити кінезіологічні вправи, які оптимізують
взаємодію мозку і тіла;
ü самостійно підвищувати життєвий тонус організму.
Обладнання
і матеріали
ü зошит для робіт з фізичної культури;
ü правила роботи на уроці-тренінгу;
ü прапорець для сигналу-початку вправ;
ü м’ячик;
ü крейда, ручка;
ü плакати з прикладами вправ;
ü музичний супровід (спокійна музика).
Орієнтовний план тренінгу
Стартові завдання |
10 хв. |
Робота в групах |
20 хв. |
Завершення тренінгу |
10 хв. |
Хід уроку-тренінгу
1. Привітання
Дзвоник
всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Швидше в коло всі сідаймо —
Та урок розпочинаймо!
2. Знайомство
Який у вас настрій? Передайте виразом
обличчя. Усміхніться до мене, поділіться
гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що все у вас гаразд, і
загальний наш настрій можна показати так:
Вчитель: «Я бажаю, щоб такий настрій був у нас до кінця
уроку».
3.
Правила роботи на уроці
Давайте повторимо головні правила нашого
уроку:
Ø слухай уважно;
Ø будь активним;
Ø допомагай товаришу;
Ø позитивно реагуй;
Ø правило піднятої руки.
4.
Робота в групах (1, 2, 3, 4, 5)
Завдання групам:
Скласти слова і отримати лозунг
сьогоднішнього уроку (кінезіологічні вправи та фізична активність мені
допоможуть бути здоровим) – кріпляться на дошці.
5.
Виявлення очікувань
Доповни речення: «Я
хочу, щоб цей урок був…»
6.
Міні лекція з елементами бесіди
Вчитель: «Ми з вами вже вивчали
різні вправи для зміцнення здоров’я. Які ви пам’ятаєте? Чи є улюблені?
(Відповіді 3-5 учнів)
От бачите, вам
подобаються активні вправи, тому сьогодні я вам пропоную ще вивчити ряд дуже
цікавих і активних вправ для стимуляції роботи півкуль головного мозку, для
подолання стресових ситуацій та для зняття напруження м’язів тіла. Але перш ніж
ми почнемо робити вправи, хочу познайомити вас з таким поняттям як:
Кінезіологія (від «кінезіо» -
рух, «логос» - вчення) – наука, яка вивчає
рухи людського тіла з точки зору функціональної анатомії, зокрема механізми формування рухів та причини їх порушення.
7.
Робота в групах
Вчитель пропонує
учням вправи для зміцнення організму.
Вправа для підвищення життєвого тонусу
організму
«Кнопки мозку»
В. п. стоячи.
Однією рукою масажувати заглибину між першим і другим ребрами в зоні справа під
ключицею. Другу руку покласти на пуп, що допоможе сконцентрувати увагу на
центрі тяжіння.
Вправа з перехресно-латеральними рухами
«Коліно-лікоть»
В. п. стоячи.
Підняти й зігнути ліву ногу в коліні, ліктем правої руки торкнутися коліна
лівої ноги. Зробити те саме, змінивши ногу і руку. Повторити вправу 8-10 разів.
Вправа для синхронізації роботи півкуль
головного мозку
«Дзеркальне малювання»
В. п. стоячи (для
малювання на дошці). Взяти в обидві руки по шматочку крейди й одночасно двома
руками малювати дзеркально симетричні малюнки, літери, цифри.
Вправа для подолання стресових ситуацій
«Медуза»
В. п. сидячи.
Робити плавні рухи руками, наслідуючи медузу, що плаває у воді. Вправу варто
виконувати під спокійну музику.
Вправи для зняття напруження м’язів тіла
«Пишемо плечем»
В. п. сидячи або
стоячи. Написати літеру плечовим суглобом. Ця вправа знімає втому з шийного та
грудного відділів хребта, які несуть найбільше статичне навантаження під час
тривалого сидіння.
«Енергетичне позіхання»
В. п. сидячи.
Широко відкрити рот і намагатися позіхнути, при цьому натискуючи кінчиками
пальців на натягнутий суглоб, що з’єднує верхню і нижню щелепи. Повторити 5-8
разів.
8.
Зворотній зв’язок
«М’ячик»
Діти стають в коло і по черзі передають м’ячик,
доповнюючи речення: «Мені на уроці було …
Я дізнався, що … Я навчився …
9.
Прощання
«Всім, всім доброго здоров’я!»