Избранное сообщение

Аплікація з використанням кольорового паперу «Човник-мандрівник». Створення аплікації – заняття, яке буде до душі кожній дитині. Адже як...

вторник, 16 февраля 2021 г.

Урок-тренінг з фізичної культури для учнів 2 класу

 

Урок-тренінг з фізичної культури

для учнів 2 класу

 

Добірка кінезіологічних вправ та фізична активність

Урок-тренінг

Мета: ознайомити учнів із надзвичайно ефективними кінезіологічними вправами та їх значенням для дитячого організму; стимулювати та розвивати інтелектуальний розвиток і моторику дитини; покращити розумову діяльність, синхронізувати роботу півкуль, підвищити стійкість уваги і стійкість до стресів; виховувати бажання рости активними та здоровими.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

ü вміти робити кінезіологічні вправи, які оптимізують взаємодію мозку і тіла;

ü самостійно підвищувати життєвий тонус організму.

Обладнання і матеріали

ü зошит для робіт з фізичної культури;

ü правила роботи на уроці-тренінгу;

ü прапорець для сигналу-початку вправ;

ü мячик;

ü крейда, ручка;

ü плакати з прикладами вправ;

ü музичний супровід (спокійна музика).

Орієнтовний план тренінгу

 

Стартові завдання

10 хв.

Робота в групах

20 хв.

Завершення тренінгу

10 хв.

 

Хід уроку-тренінгу

 

1.     Привітання

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Швидше в коло всі сідаймо —

Та урок розпочинаймо!

2.     Знайомство

         Який у вас настрій? Передайте виразом обличчя.  Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що все у вас гаразд, і загальний наш настрій можна показати так:

смайлик класс - Создать мем - Meme-arsenal.com

Вчитель: «Я бажаю, щоб такий настрій був у нас до кінця уроку».

3.     Правила роботи на уроці

Давайте повторимо головні правила нашого уроку:

Ø слухай уважно;

Ø будь активним;

Ø допомагай товаришу;

Ø позитивно реагуй;

Ø правило піднятої руки.

4.     Робота в групах (1, 2, 3, 4, 5)

Завдання групам:

Скласти слова і отримати лозунг сьогоднішнього уроку (кінезіологічні вправи та фізична активність мені допоможуть бути здоровим) – кріпляться на дошці.

5.     Виявлення очікувань

    Доповни речення: «Я хочу, щоб цей урок був…»

6.     Міні лекція з елементами бесіди

    Вчитель: «Ми з вами вже вивчали різні вправи для зміцнення здоров’я. Які ви пам’ятаєте? Чи є улюблені? (Відповіді 3-5 учнів)

От бачите, вам подобаються активні вправи, тому сьогодні я вам пропоную ще вивчити ряд дуже цікавих і активних вправ для стимуляції роботи півкуль головного мозку, для подолання стресових ситуацій та для зняття напруження м’язів тіла. Але перш ніж ми почнемо робити вправи, хочу познайомити вас з таким поняттям як:

    Кінезіологія (від «кінезіо» - рух, «логос» - вчення) – наука, яка   вивчає рухи людського тіла з точки зору функціональної          анатомії, зокрема механізми формування рухів та причини їх порушення.

7.     Робота в групах

Вчитель пропонує учням вправи для зміцнення організму.

Вправа для підвищення життєвого тонусу організму

«Кнопки мозку»

В. п. стоячи. Однією рукою масажувати заглибину між першим і другим ребрами в зоні справа під ключицею. Другу руку покласти на пуп, що допоможе сконцентрувати увагу на центрі тяжіння.

Вправа з перехресно-латеральними рухами

«Коліно-лікоть»

В. п. стоячи. Підняти й зігнути ліву ногу в коліні, ліктем правої руки торкнутися коліна лівої ноги. Зробити те саме, змінивши ногу і руку. Повторити вправу 8-10 разів.

Вправа для синхронізації роботи півкуль головного мозку

«Дзеркальне малювання»

В. п. стоячи (для малювання на дошці). Взяти в обидві руки по шматочку крейди й одночасно двома руками малювати дзеркально симетричні малюнки, літери, цифри.

Вправа для подолання стресових ситуацій

«Медуза»

В. п. сидячи. Робити плавні рухи руками, наслідуючи медузу, що плаває у воді. Вправу варто виконувати під спокійну музику.

Вправи для зняття напруження мязів тіла

«Пишемо плечем»

В. п. сидячи або стоячи. Написати літеру плечовим суглобом. Ця вправа знімає втому з шийного та грудного відділів хребта, які несуть найбільше статичне навантаження під час тривалого сидіння.

«Енергетичне позіхання»

В. п. сидячи. Широко відкрити рот і намагатися позіхнути, при цьому натискуючи кінчиками пальців на натягнутий суглоб, що з’єднує верхню і нижню щелепи. Повторити 5-8 разів.

8.     Зворотній зв’язок

«М’ячик»

Діти стають в коло і по черзі передають м’ячик, доповнюючи речення: «Мені на уроці було …  Я дізнався, що …   Я навчився …

9.     Прощання

«Всім, всім доброго здоровя!»